fbpx
  • 1
  • 2
  • 3

   XXII Piknik Geograficzny odbył się 31 maja 2023 r. Wzięło w nim udział 10 szkół z Tarnowa i okolic: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jadownikach, Zespół Szkolno–Przedszkolny w Koszycach Wielkich, Szkoła Podstawowa im. 100-lecia Ruchu Ludowego w Wierzchosławicach, Szkoła Podstawowa nr 10 w Tarnowie, Szkoła Podstawowa w Ryglicach, Publiczna Szkoła Podstawowa w Bistuszowej, Szkoła Podstawowa w Turzy, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Skrzyszowie, Szkoła Podstawowa w Łękawicy i Szkoła Podstawowa w Zawadzie.
   Organizatorami imprezy były Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika oraz Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. 
   Uroczyste rozpoczęcie Pikniku Geograficznego odbyło się w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie. Po inauguracji imprezy rozpoczęły się zajęcia dla nauczycieli prowadzone przez pracowników naukowych Instytutu Nauk Geologicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie: „GIS - nowoczesne narzędzie w badaniach przyrodniczych” - dr Mateusz Szczęch, „Elementy geologii w nauczaniu geografii” - dr Wojciech Wróblewski. Podczas gdy nauczyciele uczestniczyli w warsztatach, uczniowie rozwiązywali test geograficzny. Następnie rozpoczął się turniej topograficzny po tarnowskiej Starówce. Trasa składała się z dziesięciu punktów kontrolnych – jednego głównego i dziewięciu pośrednich. Zadaniem uczestników było znalezienie punktów, zebranie kart obecności i ukończenie rywalizacji w jak najkrótszym czasie.
   Po zakończeniu warsztatów i turnieju topograficznego, nauczyciele oraz uczniowie otrzymali poczęstunek w Szkole Szczepanika. O godzinie 12:30 w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych odbyła się prelekcja dr. Wojciecha Wróblewskiego „Magiczny Kaukaz”, podczas której uczestnicy wysłuchali relacji z podróży oraz podziwiali wiele zdjęć. Po prelekcji przyszedł czas na podsumowanie rywalizacji. Pan Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych Sławomir Sus, Pan dr Wojciech Wróblewski i Pan Piotr Kukułka pogratulowali drużynom i zaprosili do wzięcia udziału w kolejnych edycjach imprezy.
Najlepsze drużyny:
I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 10 w Tarnowie,
II miejsce - Szkoła Podstawowa w Turzy,
III miejsce - Zespół Szkolno–Przedszkolny w Koszycach Wielkich.

Zapraszamy do udziału w XXII Pikniku Geograficznym, który odbędzie się dnia 31 maja 2023 r. (środa). Jest to turniej geograficzno-topograficzny w którym uczestniczą dwuosobowe reprezentacje uczniów ze szkół podstawowych wraz z nauczycielem geografii. Turniej składa się z dwóch części: w pierwszej części uczniowie rozwiązują test geograficzny,
a w drugiej – rywalizują w części topograficznej na terenie Starego Miasta Tarnowa. Nauczyciele geografii biorą udział w zajęciach metodycznych prowadzonych przez wykładowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Rozpoczęcie Pikniku o godz. 09.30 (31 maja 2023 r.) w Auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie (ul. Brodzińskiego 9). Zgłoszenia szkół do turnieju i nauczycieli do uczestnictwa w zajęciach w terminie do 26.05.2023r. (piątek).
Organizatorzy:
Instytut Nauk Geologicznych - Wydział Geografii i Geologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie 

Szczegóły w załącznikach:
1. Informacje szczegółowe o Pikniku (plan, zakres wiadomości i umiejętności)
2. Plan Pikniku
3. Karta zgłoszenia szkoły

Dnia 6 czerwca 2022r. odbędzie się XXI Piknik Geograficzny. Jest to turniej geograficzno-topograficzny skierowany do uczniów szkół podstawowych całej Polski , a szczególnie z województw małopolskiego i podkarpackiego.

W dniach 3-5 czerwca 2020 r. odbył się XX (E-) Piknik Geograficzny. Do konkursu zgłosiło się 16 szkół podstawowych z województwa małopolskiego. Od 92 uczniów z tych szkół otrzymaliśmy e-maile. Do konkursu Komisja Konkursowa dopuściła 83 uczniów z 15 szkół podstawowych, gdyż pozostała grupa nie spełniła wymaganych kryteriów przedstawionych w regulaminie.

Podczas sprawdzania kart brano pod uwagę możliwość kilku prawidłowych odpowiedzi, na podstawie tego co było widoczne na zdjęciu. 
KARTA Z PRAWIDŁOWYMI ODPOWIEDZIAMI  - TUTAJ

FINAŁ  KONKURSOWY DLA SZKÓŁ – w przyznawaniu miejsca brano pod uwagę liczbę uczestników i uzyskaną punktację przez uczniów. Dla szkół, które uzyskały najwyższe miejsca od 1 do 5 - nagrodą będzie roczny bezpłatny dostęp do platformy edukacyjnej Meridian Prime. Certyfikaty z kodem dostępu - organizator dostarczy (osobiście lub listownie) do dnia 24.06.2020 r.

FINAŁ KONKURSOWY DLA UCZNIÓW - w przyznawaniu miejsca brano pod uwagę uzyskaną punktację przez ucznia, ale w przypadku takiej samej ilości punktów o miejscu decydował termin (dzień - godzina) przesłania emaila. Nagrodami dla grupy 10 najlepszych finalistów będzie roczny dostęp do platformy edukacyjnej Meridian Prime oraz nagrody książkowe.  Kody dostępu wraz z instrukcją – uczniowie otrzymają na swoje emaile w terminie do 22.06.2020 r., natomiast nagrody książkowe zostaną przekazane na adres szkoły (osobiście lub listownie) do dnia 24.06.2020 r.

Sponsorami nagród są :

  1. Wydawnictwo Kartograficzne MERIDIAN ze Szczecina https://meridianprime.online/   www.meridian.com.pl
  1. Tarnowskie Centrum Informacji TCI , (zestawy książek, przewodników i map) , www.it.tarnow.pl

W związku z wymogami RODO - nazwiska grupy 10 finalistów, organizator prześle (emailem) do koordynatorów szkół dnia  12 czerwca do  godz. 20.00.

ZESTAWIENIE SZKÓŁ WRAZ  Z WYNIKAMI  - TUTAJ

Dla wszystkich szkół przygotowaliśmy dyplomy uczestnictwa które przekażemy na adres szkoły (osobiście lub listownie) do dnia 24.06.2020 r.

Dziękujemy za aktywny udział w XX (E-) Pikniku Geograficznym!

GRATULUJEMY!!!

Piknik Geograficzny to turniej topograficzno–geograficzny dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jest on organizowany od 20 lat przez Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. J. Szczepanika w Tarnowie. Współorganizatorami są: Urząd Miasta Tarnowa, MCDN ODN w Tarnowie, Instytut Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Instytut Geologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.                                                             

Piknik to szkolne drużyny, nauczyciele geografii, wykładowcy z różnych uczelni i zaproszeni goście. W turnieju topograficzno-geograficznym każdego roku bierze udział ponad 60 drużyn ze szkół podstawowych i średnich. Nauczyciele szkolą się w warsztatach prowadzonych przez wykładowców wyższych uczelni. Odbywają się różne imprezy towarzyszące i oczywiście Goście Pikniku z którymi spotykają się uczestnicy Pikniku i mieszkańcy Tarnowa.

Od I do X Pikniku Geograficznego (czyli od 2001 r do 2010 r.) zaproszonymi gośćmi byli lokalni podróżnicy i fascynaci turystyki, a od 2011 r. zaczęliśmy zapraszać podróżników, którzy nie tylko poznali różne zakątki świata, ale są znanymi osobami w świecie medialnym i globtroterskim. Na stronie niżej możecie zobaczyć co działo się w każdej edycji pikniku począwszy od XI Pikniku Geograficznego.

XX PIKNIK GEOGRAFICZNY zaplanowaliśmy na  28 maja 2020 r. Gościem tegorocznego Pikniku miał być – Aleksander Doba, polski podróżnik, kajakarz, który jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent (z Afryki do Ameryki Południowej) wyłącznie dzięki sile mięśni. W związku z pandemią koronawirusa, jesteśmy zmuszeni do rezygnacji w tym roku z dotychczasowej formy turnieju.

 

XX (E-)PIKNIK GEOGRAFICZNY (3-5 czerwca 2020 r.) – skierowany jest do uczniów szkół podstawowych całej Polski, ale szczególnie z województw małopolskiego i podkarpackiego. Będzie miał on formę konkursu fotograficznego pt. „ŚWIAT – rozPOZNAJ  nieZNANE” przygotowanego przez wykładowców i podróżników: z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie - dr Michała Apollo, z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie - dr Wojciecha Wróblewskiego i z Klubu Studenckiego „Bakałarz” w Krakowie – mgr Marka Żołądka.   

W konkursie biorą udział -  indywidualnie - uczniowie szkół podstawowych (w dowolnej liczbie). Warunkiem uczestnictwa tych uczniów jest wcześniejsze zgłoszenie się szkoły do konkursu wraz z nazwiskiem i imieniem nauczyciela geografii  (lub innego przedmiotu) - koordynatora turnieju z ramienia zgłaszającej się szkoły (UWAGA – nazwisk uczniów nie zgłaszamy - tylko szkołę).   

ZGŁOSZENIA  SZKÓŁ: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zadaniem uczniów – na podstawie zdjęć z całego świata (zdjęć autorstwa w/w wykładowców) - będzie rozpoznać obiekty i miejsca. Uczniowie po rozwiązaniu konkursu indywidualnie przesyłają karty odpowiedzi na email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przygotowanych jest 60 zdjęć (po 20 zdjęć – od każdego wykładowcy). Za każde rozpoznane zdjęcie będą 2 punkty (1 punkt – nazwa państwa, 1 punkt - nazwa obiektu, miejsca). Łącznie będzie można zdobyć 120 pkt. Finał – termin na rozpoznanie – będzie w dniach 03.06 (środa) od godz. 12.00 do 05.06 (piątek) do godz. 12.00 –  tzn.  dnia 03.06 od godz. 12.00 umieścimy konkursowe zdjęcia na stronie Szkoły Szczepanika i stronie Pikniku. W konkursie liczone są punkty, ale w przypadku sytuacji spornych tzn. takiej samej ilości punktów wśród uczestników, o przyznaniu miejsca  decyduje termin przesłania e-maila z odpowiedziami. 

KARTA ODPOWIEDZI (WRAZ Z KLAUZULĄ ZGODY ): plik .docx (word)plik .odt (open document)

LINK DO KONKURSOWYCH ZDJĘĆ – TUTAJ  (aktywny w dniach od 03.06 - środa) od godz. 12.00)

REGULAMIN XX (E-)PIKNIKU GEOGRAFICZNEGO - TUTAJ  - Obowiązkowo otwórz i przeczytaj!!! 

WAŻNE: Warunkiem uczestnictwa uczniów jest zgłoszenie się szkoły do dnia 02.06 (wtorek) do godz. 12.00 poprzez email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W zgłoszeniu proszę podać: nazwę szkoły, adres szkoły, nazwisko i imię nauczyciela koordynatora wraz z nauczanym przedmiotem.

 

Każda szkoła uczestnicząca w konkursie otrzyma pamiątkowy dyplom, a najlepsze szkoły oraz najlepsi uczniowie nagrody.

Sponsorami nagród są:

  1. Dla szkół – Wydawnictwo Kartograficzne MERIDIAN ze Szczecina (roczne bezpłatne dostępy dla całych szkół - do platformy edukacyjnej online MERIDIAN PRIME ) https://meridianprime.online/
  2. Dla uczniów - Wydawnictwo Kartograficzne MERIDIAN ze Szczecina (roczne bezpłatne indywidualne dostępy do platformy edukacyjnej online MERIDIAN PRIME)  https://meridianprime.online/

             www.meridian.com.pl

       3. Tarnowskie Centrum Informacji TCI, (zestawy książek, przewodników i map)                

             www.it.tarnow.pl

Konkurs  fotograficzny pt  „ŚWIAT – rozPOZNAJ nieZNANE ” przygotowali wykładowcy i podróżnicy:

* Michał Apollo – naukowiec, nauczyciel akademicki, podróżnik, alpinista, ultramaratończyk, nurek, fotograf, popularyzator nauki i działacz organizacji pozarządowych. Adiunkt w Zakładzie Turystyki i Badań Regionalnych Instytutu Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. W 2014 roku otrzymał tytuł Człowieka roku 2013.

Michał jest doktorem Nauk o Ziemi w dyscyplinie Geografia. Ukończył studia podyplomowe Rozwój w dobie globalizacji w Instytucie Studiów Regionalnych i Globalnych na Uniwersytecie Warszawskim. Odbył staże na Uniwersytecie Yale (USA), Uniwersytecie Tribhuvan i St. Lawrence College (Nepal), Pontificia Javeriana (Kolumbia).

 Michał jest entuzjastą nauki (obszar badań: system człowiek – środowisko wysokogórskie), podróżnikiem (odwiedził ponad 60 krajów na 6 kontynentach), alpinistą (kilka nowych dróg wspinaczkowych, w tym pierwsze wejście na dwa niezdobyte szczyty w Himalajach: Masala Peak i Forgotten Peak), ultra-maratoczykiem (kilkanaście ukończonych biegów, wliczając bieg na 160 km), nurkiem (certyfikat OWD), fotografem (kilka wystaw fotograficznych) i popularyzatorem nauki (kilkaset popularnonaukowych wykładów) oraz aktywistą organizacji pozarządowych (założyciel Polskiego Oddziału międzynarodowej organizacji Academics Stand Against Poverty).

 Unikalne zaplecze Michała pozwala mu integrować wiedzę z perspektywy różnych punktów widzenia a następnie wykorzystywać ją w jego pracy badawczej i konsultacyjnej. Specjalizuje się w zarządzaniu turystyką, zachowaniach konsumenckich oraz kwestiach środowiskowych i społeczno-ekonomicznych. W swojej głównej dziedzinie badań koncentruje się na obecności człowieka w regionach wysokogórskich i ich dobrobycie. Obecnie pracuje nad koncepcją zrównoważonego wykorzystania zasobów środowiskowych i ludzkich, ponieważ jest to klucz do rozwoju, dobrobytu i dobrego samopoczucia wszystkich zainteresowanych stron. Jest autorem ponad 40 prac naukowych. Więcej na www.MichalApollo.com

 *  Wojciech Wróblewski – doktor nauk o Ziemi, adiunkt w Instytucie Nauk Geologicznych na Wydziale Geografii i Geologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Specjalizuje się w badaniach lądowych skał osadowych oraz zjawisk krasowych w Centralnej Europie, Azji Środkowej oraz na Kaukazie. Stypendysta i uczestnik kursów zagranicznych z dziedzinie geologii i geomorfologii. Prowadził wykłady gościnne m.in. na Uniwersytecie Belgradzkim, Uniwersytecie Kairskim oraz Uniwersytecie Pamukkale. W ciągu kilku lat otrzymał wiele nagród i wyróżnień za swoje prace naukowo-badawcze.  Od 2006 roku był współorganizatorem kilkunastu krajowych i międzynarodowych konferencji naukowych. Wojciech jest autorem ponad pięćdziesięciu publikacji naukowych.  Więcej na www.ing.uj.edu.pl/wojciech-wroblewski

* Marek Żołądek – Podróżnik, alpinista oraz geograf związany z Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie. Wspinał się w najdalszych zakątkach ziemi, wliczając Himalaje, Andy, Kaukaz, Alpy Południowe, Góry Skaliste, Góry Kaskadowe, Alpy, góry Alaski, Afryki, Europy oraz Australii. Odwiedził ponad 90 krajów na sześciu kontynentach. Autor kilkudziesięciu artykułów o tematyce popularnonaukowej oraz kilkunastu publikacji naukowych. Prezentował swoje autorskie wykłady m. in. w USA, Peru, Malezji, Kolumbii, Indiach, Nepalu, RPA i Kazachstanie. Ukończył studia doktoranckie z geografii. Naukowo zajmuje się badaniami z zakresu turystyki oraz ochrony środowiska. Marek dokonał dwóch pierwszych wejść w historii na dziewicze szczyty w Himalajach (Masala Peak 5650 m n.p.m. oraz Forgotten Peak 5889 m n.p.m.). Członek grupy testowej namiotów Marabut. Prowadzi wykłady oraz warsztaty edukacyjne, a także kieruje Klubem Studenckim „Bakałarz”. Więcej na www.bakalarz.up.krakow.pl

Informator XX (E-)PIKNIKU GEOGRAFICZNEGO - pobierz

Zapraszamy do udziału w XIX Pikniku Geograficznym który odbędzie się w dniu 24 maja 2019 r. tj. piątek. Rozpoczęcie o godz. 09:30 w Auli MCDN ODN - ul. Nowy Świat. 
Od ok. 10:00 do ok. 13:00 odbędą się  warsztaty dla nauczycieli geografii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych  prowadzone przez pracowników naukowych i dydaktyków Instytutu Geografii UP i Instytutu Geologii UJ. 
Dwuosobowe reprezentacje uczniów w tym czasie piszą test przygotowany przez Instytut Geografii UP a następnie w części terenowej szukają punktów kontrolnych.   
O godzinie 14:30 Spotkanie z gościem XIX  Pikniku Geograficznego – dziennikarzem i  prezenterem pogody, autorem książek krajoznawczych i o pogodzie - Tomaszem Zubilewiczem pt „MOJE PODRÓŻE I ODKRYCIA: ŚLĄSK”- w Auli  MCDN ODN. Zakończenie XIX Pikniku Geograficznego w Auli  MCDN ODN. Wręczenie dyplomów i nagród.
 
Więcej informacji nt. XIX Pikniku Geograficznego - tutaj.
Karta zgłoszenia do pobrania tutaj.
 
Zgłoszenia przyjmuje Biuro Obsługi Klienta w MCDN ODN w Tarnowie, ul. Nowy Świat 30, pok. nr. 0-28. Wypełnioną KARTĘ ZGŁOSZENIA UCZESTNIKA (do pobrania na stronie MCDN ODN  w Tarnowie: www.tarnow.mcdn.edu.pl) prosimy do dnia 22 maja 2019 r. złożyć osobiście, przesłać drogą elektroniczną (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub pocztą (faxem) na adres:

MCDN Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie 33-100 Tarnów, ul. Nowy Świat 30

           tel. 14 688 88 10 wew. 118; tel. kom. 513 042 389; fax: 14 688 88 11
 
 
ZAPRASZAMY  I  DO ZOBACZENIA :   Organizatorzy XIX Pikniku Geograficznego 
Więcej informacji nt. XVIII Pikniku Geograficznego - tutaj.
 
Zapraszamy do udziału w XVIII Pikniku Geograficznym który odbędzie się w dniu 7 czerwca 2018 r. tj. czwartek. Rozpoczęcie o godz. 09.30. w Auli MCDN ODN - ul. Nowy Świat. 
Od ok. 10.00. do ok. 13.00. będą  warsztaty dla nauczycieli geografii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych  prowadzone przez pracowników naukowych i dydaktyków Instytutu Geografii UP i Instytutu Geologii UJ. 
Dwuosobowe reprezentacje uczniów w tym czasie piszą test przygotowany przez Instytut Geografii UP a następnie w części terenowej szukają 20 punktów kontrolnych.   
O godzinie 14.30. w Auli PWSZ Blok C zakończenie Pikniku. Najpierw spotkanie z Gościem Pikniku - Markiem Tomalikiem - podróżnikiem, pisarzem, dziennikarzem prasowym i radiowym.
Będzie opowiadał o swoich wielu pełnych przygód podróżach na kontynent australijski. Zakończenie Pikniku od około 15.30. do ok. 16.00. podczas którego nauczyciele otrzymają zaświadczenia ukończenia warsztatów, szkoły - dyplomy a uczniowie nagrody i upominki.
 
Zgłoszenia do 4 czerwca  poprzez :
-  listowne przesłanie zgłoszenia
- emailowe przesłanie zgłoszenia
- emailowe przesłanie danych: szkoła z adresem, imiona i nazwiska 2 uczniów, nauczyciel i przywiezienie ze sobą w dniu Pikniku karty zgłoszeniowej
 
Email piknikowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 
- telefoniczne zgłoszenie drużyny i przywiezienie karty ze sobą w dniu Pikniku.  
 
W ramach Pikniku w tym dniu (czyli 7 czerwca) organizujemy również i serdecznie zapraszamy:
 
- o godz. 18.00. w Auli PWSZ - Blok C - spektakl muzyczny:
 
 
ABORYGENI – rdzenni Australijczycy! – featuring: Podróżnik Marek Tomalik & Kwartet Muzyczny Czerwie. Wstęp bezpłatny!
 
Aula PWSZ Blok C
 
- godz. 09.30.- odbędzie się spotkanie Podróżnika Marka Żołądka z młodzieżą szkół  podstawowych pt. „Podróż, czyli szkoła w terenie”
- godz. 11.30.- odbędzie się spotkanie Podróżnika Marka Żołądka z młodzieżą szkół  gimnazjalnych pt. „Na krańcach świata”
 
Wstęp bezpłatny po wcześniejszej rezerwacji w sekretariacie Szkoły Szczepanika - max ze szkoły 60 uczniów (może być oczywiście mniej).
 
W załączniku karta informacyjna z kartą zgłoszeniową - tutaj.
 
ZAPRASZAMY  I  DO ZOBACZENIA :   Organizatorzy XVIII Pikniku Geograficznego 

Krótki materiał filmowy z XVI (już historycznego!) Pikniku Geograficznego. Zapraszamy!!!

Zapraszamy również na strony Naszych partnerów, gdzie umieszczono informacje o Pikniku:
Instytut Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie 
Klub Podróżników Śródziemie oraz Facebook klubu - tutaj.

W tym roku ZAPRASZAMY! uczniów, nauczycieli i mieszkańców na:

XVII PIKNIK GEOGRAFICZNY – 8 CZERWCA 2017R. – CZWARTEK

  

1. Turniej dla szkół. Dwuosobowe uczniowskie drużyny ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych rywalizują między sobą, najpierw rozwiązując testy geograficzne przygotowane przez edukatorów z geografii, a następnie uczestniczą w części topograficznej szukając 24 punktów kontrolnych rozstawionych w centrum Tarnowa.

Spotkanie uczestników Pikniku z Gościem Pikniku – podróżnikiem i pisarzem – Markiem Fiedlerem.
SZCZEGÓŁY I KARTA ZGŁOSZENIA – tutaj.

2. Warsztaty metodyczne dla nauczycieli geografii prowadzone przez edukatorów z geografii i podróżników. W tym roku warsztaty poprowadzą: dr Wojciech Wróblewski – pracownik naukowy Instytutu Geologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz podróżnicy, doktoranci Wydziału Turystyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie – Michał Apollo i Marek Żołądek. 

ZAPRASZAMY NAUCZYCIELI GEOGRAFII - SZCZEGÓŁY I KARTA ZGŁOSZENIA – tutaj.

3. Spotkanie Grupy Podróżniczej TRZASK z młodzieżą szkół podstawowych i gimnazjalnych pt. „Amazonia – przygoda pełna niebezpieczeństw ”. Miejsce: Aula PWSZ Blok C (09.30. - 11.00.; 11.30.-13.00.) SZCZEGÓŁY – wkrótce

4. Spotkanie Gościa Pikniku – Marka Fiedlera z mieszkańcami Tarnowa i regionu tarnowskiego pt. „Intrygujące zagadki Wyspy Wielkanocnej”

Miejsce:  Aula PWSZ - Blok C (18.00. – 20.00). Wstęp bezpłatny. SZCZEGÓŁY – tutaj.

5. Konkurs Fotograficzny dla uczniów szkół gimnazjalnych pt. „Niezwykłe miejsca, niezwykłe krainy”  SZCZEGÓŁY TUTAJ

Krótki materiał filmowy z XVI Pikniku Geograficznego. Zapraszamy!!!

 

Zapraszamy uczniów, nauczycieli i mieszkańców na:


1. Turniej dla szkół. Dwuosobowe uczniowskie drużyny ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych rywalizują miedzy sobą, najpierw rozwiązując testy geograficzne przygotowane przez edukatorów z geografii a następnie uczestniczą w części topograficznej szukając 24 punktów kontrolnych rozstawionych w centrum Tarnowa.

Spotkanie uczestników Pikniku z podróżnikami Markiem Żołądkiem i Michałem Apollo oraz z Gościem Pikniku – podróżnikiem, reporterem i prezenterem telewizyjnym – Jarosławem Kretem.  SZCZEGÓŁY I KARTA ZGŁOSZENIA – TUTAJ

2. Warsztaty metodyczne dla nauczycieli geografii prowadzone  przez egzaminatorów, edukatorów z geografii  i podróżników. W tym roku warsztaty poprowadzą: Artur Przystarz – edukator Ogólnopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Geografii w Toruniu, oraz podróżnik – doktorant Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie – Michał Apollo. 

 

ZAPRASZAMY NAUCZYCIELI GEOGRAFII - SZCZEGÓŁY I KARTA ZGŁOSZENIA – TUTAJ

3. Spotkanie podróżnika Marka Żołądka z młodzieżą szkół gimnazjalnych pt. „Największe naturalne katastrofy świata”. Miejsce: Aula PWSZ Blok C (11.00.-13.30) SZCZEGÓŁY – TUTAJ

4. Spotkanie Gościa Pikniku - Jarosława Kreta z mieszkańcami Tarnowa i regionu tarnowskiego pt. „Moje Indie - czyli opowieści i życiowe doświadczenia Jarka Kreta”.

Miejsce:  Aula PWSZ- Blok C (18.00. – 20.00) Wstęp bezpłatny. SZCZEGÓŁY TUTAJ

 

Warto zobaczyć

Trochę historii...

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.