Uczniowie posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, wydane przez publiczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną, w tym poradnię specjalistyczną, mogą w roku szkolnym 2022/2023 skorzystać z pomocy w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w ramach Rządowego programu pomocy uczniom niepełnosprawnym w latach 2020-2022. Pomoc udzielana jest bez względu na wysokość dochodu w rodzinie. Więcej informacji w załącznikach:
1. Informacje szczegółowe
2. Wniosek
3. Oświadczenie o sposobie wypłaty
4. Oświadczenie o zakupie
5. Upoważnienie
Absolwentom przypominamy o trwającej od 1 czerwca rekrutacji w Akademii Nauk stosowanych w Tarnowie. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie: rekrutacja.anstar.edu.pl
Oferta edukacyjna:
Wydział Administracyjno-Ekonomiczny
Administracja, I i II stopień, stacjonarne i niestacjonarne
Ekonomia, I i II stopień, stacjonarne i niestacjonarne
Praca socjalna, I i II stopień, stacjonarne i niestacjonarne
Wydział Humanistyczny
Filologia polska, I i II stopień, stacjonarne i niestacjonarne (tylko II stopnia)
Filologia (angielska, germańska, romańska), I stopień, stacjonarne i niestacjonarne
Pedagogika, II stopień, stacjonarne i niestacjonarne
Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, jednolite studia magisterskie, stacjonarne i niestacjonarne
Wydział Matematyczno-Przyrodniczy
Matematyka, I stopień, stacjonarne
Ochrona środowiska, I stopień, stacjonarne
Chemia, I stopień – licencjackie, stacjonarne i niestacjonarne
Chemia stosowana, I stopień – inżynierskie, stacjonarne
Wydział Ochrony Zdrowia
Fizjoterapia, jednolite studia magisterskie, stacjonarne
Kosmetologia, I stopień, stacjonarne
Pielęgniarstwo, I stopień, stacjonarne
Pielęgniarstwo, I stopień, niestacjonarne – pomostowe
Pielęgniarstwo, II stopień, stacjonarne i niestacjonarne
Położnictwo, I stopień, stacjonarne
Wychowanie fizyczne, I – stacjonarne, II stopień – stacjonarne i niestacjonarne
Wydział Politechniczny
Automatyka i robotyka, I stopień, stacjonarne
Informatyka, I stopień, stacjonarne
Elektrotechnika, I stopień, stacjonarne
Elektronika i telekomunikacja, I stopień, stacjonarne
Mechatronika, I stopień, stacjonarne
Inżynieria materiałowa, I stopień, stacjonarne
Technologia chemiczna, II stopień, stacjonarne
Wydział Sztuki
Grafika, I stopień, stacjonarne
Wzornictwo, I stopień, stacjonarne
Egzaminy poprawkowe w roku szkolnym 2021/2022:
30 czerwca br. minął termin głosowania na projekt związany z konkursem na mural "Jan Szczepanik". Jury konkursowe powołane przez Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych, na podstawie dokumentacji przeprowadzonego plebiscytu stwierdza, że Laureatem konkursu jest uczestnik, który przedstawił projekt nr 2.
Praca Laureata konkursu:
Od1 lipca 2022 r., można składać wnioski o świadczenie z programu "Dobry Start”, czyli tzw. „300 plus” na wyprawkę szkolną. Od ubiegłego roku szkolnego (2021/2022) to Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyznaje i wypłaca świadczenie z programu "Dobry Start” czyli tzw. „300 plus” na wyprawkę szkolną. W ramach programu rodzice - bez względu na dochody - mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów oraz wszelkiego wyposażenia niezbędnego do nauki w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych. Wsparcie przysługuje raz w roku - na dziecko, które uczy się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami. Wnioski na nowy okres świadczeniowy można składać od 1 lipca do 30 listopada 2022 roku. Złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia do 30 września. Wniosek o świadczenie z programu "Dobry Start" można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Na PUE ZUS specjalny kreator wniosków o świadczenia z „Dobrego Startu” poprowadzi użytkownika przez cały proces krok po kroku. To pozwoli uniknąć błędów przy ubieganiu się o świadczenie. Na wniosku – oprócz innych danych – należy podać: numer rachunku bankowego, na który wpłynie świadczenie, adres mailowy oraz numer telefonu - czyli dane, które będą potrzebne do kontaktu w sprawie wniosku. Również zawiadomienia dotyczące świadczeń „300 plus” będą przekazywane w formie elektronicznej. Informację o przyznaniu świadczenia będzie można znaleźć w skrzynce odbiorczej na profilu na PUE ZUS. Również wtedy, gdy wniosek został złożony przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia. Na PUE ZUS znajdzie się także cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie (wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, decyzja odmawiająca przyznania świadczenia). Świadczenie będzie wypłacane wyłącznie na rachunek płatniczy.
Informujemy, że odbiór ŚWIADECTW DOJRZAŁOŚCI przez Absolwentów odbędzie się 5 lipca 2022 r. (wtorek) w godzinach 8:00 - 12:00 w sali nr 2 (parter).
Po wielu miesiącach wytężonej pracy nadszedł czas zasłużonego wypoczynku. Na czas wakacji życzę wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom oraz kandydatom Szkoły Szczepanika wielu słonecznych dni. Aby czas wakacji był ciepły i radosny a każdy dzień niech sprzyja spełnianiu marzeń i rozwijaniu własnych pasji. Aby zgromadzona energia pozwoliła osiągać nowe sukcesy. Do zobaczenia we wrześniu!
Sławomir Sus - dyrektor Szkoły Szczepanika
Dnia 22 czerwca 2022 roku odbyło się XV Miejskie Zakończenie Roku Szkolnego. Wydarzenie to było okazją do nagrodzenia najlepszych uczniów z tarnowskich szkół. Każda placówka wybiera jednego reprezentanta, który zostaje Prymusem Tarnowa. Musi to być uczeń wyróżniający się na tle innych. Nie tylko wyniki naukowe mają znaczenie, brany jest pod uwagę m.in. taki czynnik jak zaangażowanie w życie szkoły. W tym roku nagrodzono 53 osoby, wśród nich znalazły się dwie uczennice Szkoły Szczepanika: Julia Małek z klasy 2 LOB i Klara Żygłowicz klasy 3 TMp. Gratulujemy!
Gdy oceny są już wystawione jest czas na dodatkowe spotkania, wzbogacające ofertę naszych profili klasowych. Dlatego w 21 czerwca 2022 r., klasy medialne i psychologiczne uczestniczyły w warsztatach przygotowanych przez prawnika Pana Tomasza Schabowskiego i psychologa biznesu Panią Sabinę Sacha. Tematem przewodnim zajęć aktywizujących były „Wartości aksjologiczne w Prawie Karnym oraz Design Thinking – kreatywny sposób rozwiązywania problemów”. Co łączyło oba spotkania? Główna idea, że najważniejszy jest człowiek…
Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.