• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Super User

Super User

Drodzy Uczniowie,
8 marca odbędzie się kolejna edycja konkursu KANGUR. Wszystkich zainteresowanych konkursem proszę o dokonywanie wpłat 10 zł wraz z podpisanym oświadczeniem przyniesionym do sekretariatu Szkoły do 8 lutego br. do pani Kingi. Regulamin konkursu przewiduje obie formy konkursu - zdalną i stacjonarną (szczegóły tutaj). Opiekunem konkursu w Naszej Szkole jest p. Monika Płoszaj-Masłyk.
    Konkurs "Kangur Matematyczny" jest imprezą samofinansującą się. Środki na organizację i nagrody pochodzą z opłat wpisowych uczestników. Jedną z form nagród I stopnia jest udział w międzynarodowych obozach matematycznych. Najdłuższą tradycją i największą popularnością cieszy się organizowany przez TUWiNM co roku w sierpniu obóz matematyczny w Zakopanem, gdzie gościły dotąd grupy laureatów konkursu z Francji, Gruzji, Hiszpanii, Kazachstanu, Litwy, Mołdawii, Niemiec, Rosji, Rumunii, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Ukrainy, Węgier; młodzież polską z Białorusi, Litwy, Ukrainy i oczywiście uczniów polskich. Na zasadzie wzajemności uczniowie polscy byli zapraszani na podobne spotkania do Francji, Niemiec, Rosji, Stanów Zjednoczonych, na Litwę, Ukrainę i na Węgry.

Zapraszamy uczniów Szkoły do udziału w konkursie na projekt plakatu, którego celem jest zwrócenie uwagi na trud i specyfikę pracy ratowników medycznych.

Regulamin konkursu

   21 i 22 stycznia to szczególne dni w roku, w których możemy podziękować naszym Babciom i Dziadkom za ich trud, poświęcenie i wspólnie spędzony czas. W tym roku to szczególnie ważne ze względu na pandemię, ponieważ musimy szczególnie uważać na ich zdrowie i bezpieczeństwo, nie jesteśmy w stanie podziękować im w wyjątkowy sposób, na który zasługują. Powinniśmy jednak znaleźć dla nich czas, aby zadzwonić do nich by usłyszeli nasz głos i poczuli, że pomimo zabiegania i natłoku pracy nadal o nich pamiętamy. 

Drodzy Uczniowie,

Serdecznie zapraszam i zachęcam do udziału w zdalnych wykładach popularyzujących matematykę. Wykłady będą się odbywały raz w miesiącu w godzinach popołudniowych. Najbliższe spotkanie odbędzie się  w czwartek 28 stycznia o godz. 17:00 a jego tematem jest: Pierwszy wymiar, drugi wymiar, trzeci wymiar, czwarty wymiar...
Link do spotkania:  https://app.livewebinar.com/331-017-842
Ze względów organizacyjnych proszę dać mi znać, kto byłby zainteresowany uczestnictwem, żebym mogła zgłosić liczbę chętnych uczniów organizatorom (do wtorku 26 stycznia). Równocześnie zachęcam do opracowania krótkiej notatki ze spotkania, którą należy do mnie przesłać (na e-dzienniku). Najciekawsze opracowania będą umieszczone na stronie Szkoły i nagrodzone oceną bardzo dobrą z matematyki za aktywność.

Monika Płoszaj-Masłyk
 

Dnia 26 stycznia 2021 r. (wtorek) odbędą się zebrania z rodzicami uczniów wszystkich klas Liceum oraz Technikum Szkoły Szczepanika. Zebrania odbędą się on-line. Szczegóły przekażą w każdej klasie wychowawcy. Przypominamy o obowiązku uczestniczenia w zebraniach.

Samorząd Uczniowski Szkoły Szczepanika zaprasza na spotkanie sprawozdawcze on-line dnia 21 stycznia 2021 roku, o godzinie 12:00. Obecność przewodniczących obowiązkowa! ZAPRASZAMY

W dniach: 21- 26.01.2021 r. odbędą się próbne egzaminy maturalne w formie stacjonarnej. Harmonogram i szczegóły organizacyjne przekażą uczniom wychowawcy klas.

Każdego roku w głowach wielu maturzystów kłębią się pytania – jakie studia wybrać? Podjęcie ostatecznej decyzji nie jest wcale łatwe, bowiem dotyczy zawodowej i intelektualnej przyszłości. Młodzi ludzie dokonując samodzielnych wyborów kierują się najczęściej wizją swojej kariery, oczekiwaniami społecznymi czy zapotrzebowaniem na rynku pracy. Pomocą w odpowiedzialnych decyzjach mogą też być być poniższe materiały:

Smutny, agresywny, przestał się uczyć, nic mu się nie chce… Czy to tylko przejawy młodzieńczego buntu? Nie wolno ich bagatelizować, bo może się okazać, że to symptomy depresji a brak empatii i zrozumienia może prowadzić do pogłębienia tej choroby. Bez względu na przyczyny warto dowiedzieć się jak pomóc: https://wyleczdepresje.pl/

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym na zilustrowanie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS pod nazwą „Śnieżny Dekalog”. Konkurs odbywa się w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.  Organizatorem konkursu jest Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, a partnerami są: Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego, Polski Związek Narciarski, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Snowboardu oraz Fundacja PZU.

W konkursie mogą wziąć udział prace wykonane indywidualnie lub zespołowo (maksymalnie do 3 osób) w kategorii wiekowej od 11 do 16 lat. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie do 5 marca 2021 r. pracy konkursowej na rysunek, plakat lub spot filmowy oraz przesłanie jej na adres Biura Prewencji Komendy Głównej Policji ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia podpisaną przez Opiekuna.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 18 marca 2021 r.

Zapraszamy do udziału. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody.

Regulamin konkursu dostępny jest tutaj.

Warto zobaczyć...

Trochę historii...

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.