XXV Piknik Geograficzny odbył się 2 czerwca 2026 r. Wzięło w nim udział 11 szkół z Tarnowa i okolic: Szkoła Podstawowa Nr 10 im. Romana "Sybiraka" Sanguszki w Tarnowie, Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Ryglicach, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Oddziału Regina II Armii Krajowej w Bistuszowej, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Biadolinach Szlacheckich, Szkoła Podstawowa im. Świętej Jadwigi Królowej w Chojniku, Szkoła Podstawowa im. o. Zbigniewa Strzałkowskiego w Zawadzie, Szkoła Podstawowa w Starych Żukowicach, Szkoła Podstawowa nr 17 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Tarnowie, Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów, Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jadownikach.
Organizatorami imprezy byli Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika oraz Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.
Uroczyste rozpoczęcie Pikniku Geograficznego odbyło się w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie. Po inauguracji imprezy rozpoczęły się zajęcia dla nauczycieli: „Kreatywna strona krasu” – dr Wojciech Wróblewski, Instytut Nauk Geologicznych na Wydziale Geografii i Geologii UJ, „Górskie marzenia - dlaczego chodzimy po górach?” - Sławomir Sus, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie. Podczas gdy nauczyciele uczestniczyli w warsztatach, uczniowie rozwiązywali test geograficzny.
Następnie rozpoczął się turniej topograficzny po tarnowskiej Starówce. Trasa składała się z dwunastu punktów kontrolnych – jednego głównego i jedenastu pośrednich. Zadaniem uczestników było znalezienie punktów, zebranie kart obecności i ukończenie rywalizacji w jak najkrótszym czasie.
Po zakończeniu warsztatów i turnieju topograficznego, nauczyciele oraz uczniowie otrzymali poczęstunek w Szkole Szczepanika. Następnie przyszedł czas na podsumowanie rywalizacji. Pan Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie Sławomir Sus i Pan Piotr Kukułka pogratulowali drużynom oraz zaprosili do wzięcia udziału w kolejnych edycjach imprezy.
Najlepsze drużyny:
I miejsce - Szkoła Podstawowa w Starych Żukowicach,
II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Oddziału Regina II Armii Krajowej w Bistuszowej,
III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 17 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Tarnowie.

















