fbpx
  • 1
  • 2
  • 3

"Młodzi i Odpowiedzialni"

Młodzież „Szkoły Szczepanika” aktywnie uczestniczy w proekologicznych działaniach Urzędu Miasta Tarnowa, oraz Organizacji samorządowych działających w naszym mieście realizując min. projekt „Młodzi i odpowiedzialni –uczymy się rozmawiać i działać na rzecz ekologii”. W pierwszym etapie projektu, uczniowie wzięli udział w dwóch Debatach Oksfordzkich, rozważając w żywej dyskusji następujące tezy : „Organizacje ekologiczne to ekoterroryści”, oraz „Działania ekologiczne w Tarnowie są nieskuteczne”.  Drugim etapem działalności była akcja „Psi Pakiet”, której celem było rozmieszczenie w miejscach szczególnie narażonych na problem wyprowadzania psów „pakietów”, które mają za zadanie nakłaniać właścicieli czworonogów do sprzątania pozostawianych przez ich pupilów nieczystości. Kontynuacją tej części akcji „Młodzi i odpowiedzialni” są działania edukacyjne w tarnowskich szkołach podstawowych - w formie serii spotkań z uczniami -  poprowadzonych przez młodzież „Szkoły Szczepanika”. Poruszone na nich tematy są związane z odpowiedzialnością wobec środowiska, ze szczególnym uwzględnieniem „psiego problemu” na tarnowskich trawnikach. Młodzież rozdała młodszym kolegom zaprojektowane przez siebie ulotki ekologiczne uświadamiające o obowiązku sprzątania po swoich czworonogach.

Warto zobaczyć

Trochę historii...

Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.