fbpx
  • 1
  • 2
  • 3

DOPALACZE CIĘ WYPALĄ - KAMPANIA ANTYDOPALACZOWA!

Pod takim hasłem Szkoła Szczepanika tuż, przed samymi wakacjami 2015 rozpoczęła kampanię miejską poświęconą zagrożeniom związanym z dopalaczami.
Kampania składała się z kilku części, które obejmowały:
1. Debatę, przygotowaną przez naszych tegorocznych mistrzów Tarnowskiej Ligi Debatanckiej, która odbyła się  19 czerwca w Pałacu Młodzieży w Tarnowie a, której teza brzmiała: „Dopalacze to indywidualna sprawa każdego człowieka”. Była ona skierowana do uczniów szkół gimnazjalnych i licealnych Tarnowa i okolic. Kulminacyjnym momentem debaty było świadectwo przedstawiciela wspólnoty Cenacolo.
2. Dyskusja panelowa prowadzona w oparciu o pytania przygotowane przez młodzież naszej szkoły. W  roli głównej specjaliści do spraw uzależnień reprezentujący placówki specjalistyczne działające w naszym mieście.
3.Konferencja i materiały dydaktyczne dla Rodziców.
4. Spot reklamowy,  który w dużym formacie można zobaczyć w tarnowskich kinach(oraz na naszej stronie internetowej) wykonany przez Jakuba Piszczka i Adriana Bubisza, uczniów III kl. technikum fotograficznego. Spot społeczny jest efektem warsztatów filmowych prowadzonych pod okiem reżysera Macieja Piwowarczyka pod patronatem TTPS.  Celem debaty i całej kampanii „Dopalacze cię wypalą” było ukazanie zagrożeń i niebezpieczeństw związanych z dopalaczami, przeciwdziałanie zachowaniom ryzykownym w zakresie używania środków psychoaktywnych  i uświadomienie młodym ludziom, że kolorowa tabletka o ciekawie dla nich brzmiącej nazwie, może okazać się ostatnią rzeczą, którą wezmą do ust w swoim życiu. 

Honorowy patronat nad kampanią objął Prezydent Miasta Tarnowa oraz Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie. Patronat medialny objęło Radio RDN Małopolska.

Warto zobaczyć

Trochę historii...

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.