fbpx
  • 1
  • 2
  • 3

„POMYSŁ NA SIEBIE” – bliżej rynku pracy

Pod tym hasłem zapraszamy uczniów klas maturalnych i nie tylko do refleksji nt. własnej przyszłości zawodowej. Pomocą w tej ekscytującej wyprawie  w głąb własnych predyspozycji jest przygotowanie prezentacji multimedialnej lub filmu nt. wybranego zawodu. Prace uczniów powinny zawierać przydatne i atrakcyjne informacje nt. opisywanego zawodu, warunków pracy i ścieżki dojścia do wybranego zawodu zgodnie z aktualnymi informacjami dostępnymi na rynku pracy. Jaki pomysł mają uczniowie na siebie w przyszłości można zobaczyć w szkolnym kalejdoskopie zawodów. Przydatne linki do przedsięwzięcia: www.koweziu.edu.pl, www.panoramafirm.com.pl, www.wybierzstudia.nauka.gov.pl, www.praca.gov.pl, www.perspektywy.plwww.cogito.com.pl, www.pociagdokariery.pl, www.prognozowaniezatrudnienia.pl, www.np-prognozowaniezatrudnienia.pl,

Doradztwo zawodowe:

Regularnie młodzież klas maturalnych uczestniczy w spotkaniach z przedstawicielami Centrum Aktywizacji Zawodowej OHP,  CIiPKZ, PPP, UP, nt. rynku pracy. Podczas Małopolskiego Pociągu do Kariery przyszli absolwenci  odkrywają indywidualny potencjał i próbują skutecznie zaplanować swoją przyszłość zawodową. Dodatkowo delegacja młodzieży szkolnej uczestniczy w spotkaniach poświęconych perspektywom zawodowym absolwentów w Europejskim Obszarze Szkolnictwa Wyższego. Seminarium prowadzone przez ekspertów bolońskich jest okazją do poznania obecnych zasad studiowania po europejsku w jakże ciekawym i coraz bardziej różnorodnym kulturowo świecie. Po powrocie „ delegaci” dzielą się swoją wiedzą z przewodniczącymi klas na zebraniu Samorządu Szkolnego. Jednak, wszystkich zmotywowanych i głębiej zainteresowanych tą tematyką zachęcamy do obejrzenia prezentacji ze spotkań, które znajdują się poniżej:

Jak studiować (pdf)...
Jak studiować (pptx)...
Mobilność...
Rynek pracy...
Barometr zawodów...

Warto zobaczyć

Trochę historii...

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.