fbpx
  • 1
  • 2
  • 3

"Zakochani w Tarnowie"

”Szkoła Szczepanika” włączyła się w II i III edycję projektu "Zakochani w Tarnowie". Tematem spotkań drugiej serii projektu był „Szlak miłosnych historii Tarnowa". W ciągu kilku tygodni młodzież najpierw wytyczyła nowy trasę turystyczną, którego kanwę stanowiły lokalne historie miłosne, a następnie opracowała przewodnik, po nowym szlaku. Zanim jednak młodzież przystąpiła do pracy wzięła udział w warsztatach fotograficznych, dziennikarskich i budowania zespołu. Podsumowanie projektu i promocja nowego przewodnika odbyła się w Tarnowskim Teatrze i połączona była z wystawą zdjęć po nowej arterii zakochanych.

Kontynuacją poprzedniego przedsięwzięcia była III edycja projektu "Zakochani w Tarnowie". Tym razem uczniowie naszej szkoły zmagali się z wieloma trudnymi zadaniami, wymagającymi wykazania się sprytem i pomysłowością. Grupa miała m.in. odszyfrować nazwę ulicy i nazwisko bohatera historii miłosnej, a odnalezienie człowieka z logotypem na policzku, rozwiązanie krzyżówki, przedstawienie w postaci graficznej przedwojennych melodii to tylko nieliczne przykłady zadań, z jakimi musiała borykać się młodzież. Podsumowanie i zakończenie Gier Ulicznych "Ścieżkami Zakochanych w Tarnowie i  odbyło się w Sali Lustrzanej  ". Każda ze szkół biorących udział w projekcie musiała udokumentować to wydarzenia i zaprezentować przed komisją konkursową przygotowany materiał. My przygotowaliśmy reportaż, prezentację multimedialną, w której umieściliśmy najciekawsze zdjęcia z pierwszego dnia gier ulicznych. Nasz uczeń napisał wiersz o Romanie Brandstaetterze. Brandstaetter był również bohaterem krótkiej scenki aktorskiej, którą odegrali przed widownią nasi podopieczni. Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali na pamiątkę drobne upominki. Udział w projekcie "Zakochani w Tarnowie" przybliżył nam dzieje wybitnych Tarnowian, pozwolił poznać najciekawsze wydarzenia historyczne i współczesne naszego miasta. Nie zabrakło przy tym dobrej zabawy i integracji między zespołami z różnych szkół ponadgimnazjalnych.

Warto zobaczyć

Trochę historii...

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.